Dostępność: Dostępny
Producent: Cannadorra
15,12 zł 18,90 zł
Netto: 12,29 zł

Nasiona konopi obrane w jakości BIO są najlepszym źródłem kwasów omega-3 i omega-6 oraz bogatych w witaminy i minerały. Mają wysoki poziom białka, zawierającego wszystkie 23 aminokwasy, z których 8 jest niezbędnych (nasze ciało nie może samodzielnie produkować). Te niezbędne aminokwasy są dostarczane tylko poprzez zrównoważone odżywianie. 

W nasionach konopi jest wiele substancji bioaktywnych, takich jak witaminy A, B1, strawne B2, B3, B6, B9, C, D i E oraz przeciwutleniacze - wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk i inne cenne substancje. Ważna jest również zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, fitosterolu,chlorofilu, lecytyny i błonnika.

Substancje te obniżają poziom cholesterolu, działają przeciwzapalnie , poprawiają regenerację i układ odpornościowy w organizmie człowieka. Nadaje się szczególnie podczas dużego stresu fizycznego i psychicznego. Ponadto nasiona konopi są bardzo cenne dla sportowców, ponieważ rozbijają metabolity kwasu mlekowego, które powodują bolesność mięśni. Są bogatym źródłem niezbędnych aminokwasów, a także strawnych białek, takich jak edestyna i albumina.

Nasiona konopi nie zawierają glutenu i dlatego nadają się również dla osób z dietą bezglutenową. 

Jak używać nasion konopi Bio?

Dodaj do sałatki, dań z makaronu, ciasta, chleb lub naleśniki. Posyp nasionami  sosy, zupy, dodaj do  płatków owsianych.Nasiona konopi są delikatnie łuskane w celu zachowania niezbędnych składników odżywczych. 

Uwaga: Produkcja może się zmieniać w ciągu roku ze względu na przetwarzanie różnych odmian konopi.  Jednak unijna jakość biologiczna jest nadal spełniana. Ze względu na to, że nasiona nie są wielokrotnie łuskane, mogą zawierać niektóre muszle (które są doskonałym źródłem błonnika) i zawierają  bardziej wartościowy chlorofil

NASI PARTNERZY
Mapa witryny